UniPi Neuron Extension xS50

Značka: UniPi
5 590 Kč 4 619,83 Kč bez DPH
Skladem

Neuron xS50 je rozšiřující modul pro řídící jednotky řady Neuron, která vám umožní pomocí dalších vstupů a výstupů dále rozšířit síť automatizovaných zařízení.

Balení obsahuje:

 • Řídící modul
 • Odjímatelné šroubové svorky
 • Uchycení pro lištu DIN (35 mm)
 • Napájecí zdroj (volitelné)

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vlastnosti

 • 6 × Digitální vstup 5-24 V DC
 • 5x Relé výstup max. 5 A při 250V AC / 30V DC
 • 4× Analogový výstup 0-10V
 • 4× Analogový vstup 0-10V/4-20 mA
 • Uživatelem nastavitelné LED diody
 • 1x RS485 (pro komunikaci přes Modbus)
 • Integrované uchycení na DIN lištu
 • Zabírá 4 moduly na DIN (1 modul = 1.75 mm)
 • Doporučený napájecí zdroj 24 V DC, 0.63 A

Popis

Neuron xS50 je rozšiřující modul pro produktovou řadu řídících jednotek UniPi Neuron. Tento modul umožňuje snadné rozšíření stávající sítě automatizovaných zařízení o další vstupy a výstupy bez nutnosti pořizování dalších řídících jednotek. Modul je konstrukčně založen na jednotce S103, neobsahuje ale počítač Raspberry Pi. Ten je nahrazen další skupinou vstupů/výstupů. Modul má vlastní procesor řídící vstupy a výstupy a může tak fungovat nezávisle na řídící jednotce.

Analogové výstupy fungují v napěťovém režimu 0-10 V s rozlišením 12 bitů. Analogové vstupy umožňují v prvé řadě přesnější měření (mají vyšší bitové rozlišení). Umožňují meření 4 způsoby:

 • napěťové měření 0-10 V (rozlišení 16 bitů)
 • napěťové měření 0-10 V (rozlišení 24 bitů)
 • proudové měření 0-20 mA (rozlišení 16 bitů)
 • odporové měření (ze senzorů PT100, PT1000, NTC) v třídrátovém (0-100 Ω, rozlišení 24 bitů) nebo dvoudrátovém zapojení (0-1960 Ω, rozlišení 24 bitů)
 • Vstupy a výstupy

  Digitální vstupy (DI) jsou určeny pro čtení binárních hodnot (tj. 0/1, zapnuto/vypnuto apod.) a jsou tak vhodné pro připojení spínačů, pohybových senzorů, magnetických kontaktů na oknech apod.

  Digitální výstupy (DO) lze využít pro ovládání binárních stavů zařízení, tj. např. zapínání/vypínání světel, stahování/zatahování žaluzií, zavírání/otevírání dveří apod.

  Analogové vstupy (AI) jsou nejčastěji užity pro čtení napětí v rozmezí 0 - 10V, proudu v rozmezí 0-20mA, případně pro odečet z údajů z odporových čidel (např. teplotní čidla). Uživatel může druh čtení nastavit v závislosti na použitém softwaru

  Analogové výstupy (AO) jsou užívány pro ovládání externích zařízení jako např. trojcestné ventily či tepelné výměníky pomocí napěťového signálu 0-10V, případně proudového signálu 0-20mA. Analogové výstupy umožňují regulaci napětí či proudu, případně měření odporu pro odečet údajů z teplotních čidel.

  Relé výstupy (RO) slouží ke spínání dvoustavových zařízení střídavým či stejnosměrným napětím. Užívají se tak pro spínání kotlů, bojlerů, elektromotorů či jiných, silnějších relé. V případě jednotek Neuron jsou relé dimenzována pro max. proud 5A a max. napětí 250V střídavé/30V stejnosměrné.

  Speciální funkce

  Společně se standardními vstupy a výstupy nabízí model xS50 funkce zlepšující výkon, které umožňují modulu pružně reagovat na mimořádné situace.

  Direct Switch

  DirectSwitch je skupina funkcí umožňující rychlou reakci výstupního modulu na změnu stavu vstupu či událost na vstupu. Reakce je zpracovávána lokálně procesorem dané skupiny bez komunikace s Raspberry Pi, výsledkem je pak velmi krátká odezva zařízení. Funkce DirectSwitch je proto vhodná pro ovládání osvětlení či podobných časově kritických aplikací.

  Výchozí nastavení

  Je možné uložit výchozí nastavení uvnitř interní paměti modulu. Kdykoliv se zařízení restartuje, nastaví se na základě uloženého výchozího nastavení.

  Master Watchdog

  Tato funkce průběžně kontroluje komunikaci s hlavní řídící jednotkou (počítačem Raspberry Pi). Pokud během uživatelem nastavené doby neproběhne žádná komunikace, procesor modelu automaticky načte uložené výchozí nastavení. Tato funkce zajišťuje funkčnost zařízení i v mimořádných situacích, např. při selhání řídící jednotky či problémech se softwarem.

  Adresace zařízení a nastavení DIP switche

  Adresace rozšiřujících modulů se provádí buď pomocí řídícího software spuštěného na vzdálené řídící jednotce, případně ji lze provést i manuálně pomocí integrovaného DIP switche. DIP switch umožňuje nastavit 4-bitovou adresu a manuální nastavení je vyhodnoceno prioritně před softwarovým nastavením. Pokud je adresa na DIP switchi nastavena na “0000”, veškeré manuální nastavení DIP switche je ignorováno a prioritu přebírá softwarové nastavení.

  Pro více informací o adresaci a dalších funkcích a vlastnostech produktu čtěte manuál produktu.